جستجو
Close this search box.
بلفاروپلاستی پلک بالا

بلفاروپلاستی پلک بالا در مشهد

در برخی از بیماران، در پلک‌های بالا، شل شدن عضله اربیکولاریس همراه با چربی اضافی را می‌بینیم که منجر به ایجاد کیسه‌های زیر چشم می‌شود و ظاهری «خسته» به فرد می‌دهد. این تغییر پلک اغلب در طول زمان ظاهر می شود، اما در بیماران جوان تر در زمینه ارثی نیز دیده می شود. بلفاروپلاستی تحتانی شامل کشش طبیعی ساختارهای پلک تحتانی است که با برداشتن عضلات، چربی و پوست اضافی همراه است.

متأسفانه پوست در طول سال ها کیفیت خود را از دست می دهد، این موضوع به خصوص روی پلک ها بیشتر نمایان است. این اتفاق باعث ایجاد چین و چروک، سیاهی دور چشم، کیسه های زیر چشم و ظاهری خسته می شود. جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی) می تواند این مشکلات را اصلاح کند. این جراحی به طور گسترده در مردان و زنان انجام می شود.

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی جراحی زیبایی پلک بالا یا پایین است که با هدف اصلاح علائم پیری پلک انجام می شود. این عمل ظاهر پلک های سنگین و افتاده را بهبود می بخشد که ظاهری خسته را به وجود می آورد. در برخی افراد، برخی تغییرات نامطلوب پلک (مانند پف و سیاهی زیر چشم) از دوران کودکی وجود داشته است. بلفاروپلاستی پوست اضافی و کیست های چرب پلک ها را کاهش می دهد و ظاهری هماهنگ و شاد را به شما باز می گرداند.

بلفاروپلاستی
بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین
جراحی بلفاروپلاستی

انواع مختلف بلفاروپلاستی وجود دارد:

بلفاروپلاستی فوقانی

بلفاروپلاستی پلک بالا برای رفع افتادگی و سنگینی پلک فوقانی انجام می شود. جراحی از طریق برشی انجام می شود که در چین پلک پنهان می شود و جای زخم تقریباً نامحسوس است.

بیشتر بخوانید: چند توصیه مهم برای تسریع بهبودی بلفاروپلاستی پلک فوقانی

بلفاروپلاستی تحتانی

بلفاروپلاستی تحتانی برای پلک های پایینی انجام می شود که به دلیل افتادگی پوست و بیرون زدگی چربی اطراف چشم چروکیده می شوند که باعث ایجاد کیسه های زیر چشم می شود. بسته به نیازهای خاص هر بیمار، جراحی را می توان با یک برش روی پوست زیر مژه انجام داد که امکان برداشتن پوست اضافی را فراهم می کند و یا با برشی در داخل پلک که هیچ اسکار خارجی قابل مشاهده ای باقی نمی گذارد.

میزان درد3 از 10
زمان جراحی 1.5 ساعت
نوع بیهوشیموضعی همراه با آرامبخش
زمان بهبودی1-2 هفته
جای زخم قابل مشاهدهندارد

روش های بلفاروپلاستی پلک بالا

بلفاروپلاستی پایین به دو روش ملتحمه (از طریق داخل پلک پایین) یا برش خارجی انجام می شود.

برش بلفاروپلاستی تحتانی معمولا زیر مژه ها پنهان می شود. از طریق این برش، پوست، ماهیچه و چربی اضافی برداشته می شود و رسوبات چربی را می توان برای اصلاح تورم یا توده ها دوباره توزیع کرد.

برای اصلاح مشکلاتی مانند شلی عضلانی، گاهی اوقات کانتوپکسی برای سفت کردن پلک انجام می شود.

با جراح خود، ممکن است تصمیم بگیرید از تکنیکی استفاده کنید که شامل برداشتن چربی بدون برش خارجی است.

این بلفاروپلاستی ترانس ملتحمه تحتانی است. اگرچه این روش برای بیماران جوان‌تر مناسب است، اما برای برداشتن پوست اضافی استفاده نمی‌شود. سپس می توان از لیزر برای سفت کردن پوست زیر چشم استفاده کرد.

مشاوره قبل از بلفاروپلاستی تحتانی

مشاوره برای بررسی انتظارات شما و ایجاد یک برنامه مراقبتی متناسب با اهداف شما ضروری است. جراح شما آنالیز دقیق پلک های شما را انجام می دهد و نه تنها جنبه زیبایی بلکه جنبه عملکردی آدنکس چشمی را نیز در نظر می گیرد. جراح شما هرگونه منع مصرف درمان را از بین می برد. او زمان می گذارد تا شما را در مورد این روش آگاه کند و عوارض بالقوه نادر را توضیح دهد. این مشاوره به شما امکان می دهد تمام سوالات خود در مورد جراحی پلک را از پزشک بپرسید. در طول این مشاوره، یک برگه اطلاعات مکتوب و همچنین یک برآورد دقیق به شما داده می شود.

جهت دریافت وقت مشاوره و ویزیت با دکتر پریسا نظرپور، بهترین جراح بلفاروپلاستی در مشهد می توانید با شماره ۰۵۱۳۸۴۳۳۳۲۹ تماس حاصل نمایید.

مراحل عمل جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا

بلفاروپلاستی تحتانی معمولاً تحت بیهوشی عمومی، به عنوان بخشی از یک روز بستری سرپایی انجام می شود. بسته به نوع اصلاح مورد نیاز، اسکار به طور محتاطانه 1 تا 2 میلی متر زیر مژه ها قرار می گیرد و تا چین و چروک پای کلاغی کشیده می شود یا در پشت پلک پنهان می شود. چربی اضافی برداشته می شود، ماهیچه و پوست سفت می شوند و اضافه آن نیز برداشته می شود. بخیه ها با نخ های بسیار ظریف و غیر قابل جذب گذاشته می شوند و تقریباً 1 هفته بعد از عمل برداشته می شوند.

جزئیات جراحی

بلفاروپلاستی زیبایی یک جراحی یک روزه است، بنابراین شما می توانید به زودی پس از جراحی به خانه بروید. این جراحی معمولاً با بی حسی موضعی همراه با مسکن انجام می شود تا آرامش را افزایش دهد و درد را به حداقل برساند. پس از جراحی توصیه می شود تا یک هفته از هرگونه تلاش شدید (مانند ورزش و بلند کردن اجسام سنگین) خودداری شود و پس از آن به تدریج شروع شود. بازگشت به محل کار و فعالیت های اجتماعی معمول معمولاً پس از یک هفته انجام می شود. بعد از یک هفته می توان آرایش را انجام داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط