جستجو
Close this search box.
بوتاکس گونه

تزریق بوتاکس گونه؛ هزینه، ماندگاری و عوارض

تزریق بوتاکس گونه یک روش زیبایی پرطرفدار است که در سال‌های اخیر به طور گسترده در کشورهای مختلف جهان استفاده می‌شود. در این مقاله به بررسی کاربردها، عملکرد و عوارض جانبی تزریق بوتاکس گونه می‌پردازیم. بنابراین اگر شما هم جزو افرادی هستید که به دنبال روش های زیبایی برای اصلاح نقص گونه می‌گردید، این مقاله برای شما مناسب است.

کاربرد بوتاکس گونه

بیشتر بدانید: تزریق بوتاکس به زیر چشم

تزریق بوتاکس گونه چیست و چه مزایایی دارد؟

تزریق بوتاکس به گونه یا تزریق بوتولینوم توکسین نوع A یک روش غیر تهاجمی است که برای کاهش چین و چروک‌های صورت استفاده می‌شود. بوتاکس A با اثر خود بر روی عضلات، باعث می‌شود که به طور موقت ضعیف و تقریبا فلج شوند. با تزریق بوتاکس به گونه، می‌توان چین و چروک‌هایی که ناشی از حرکت عضلات صورت در این ناحیه هستند را کاهش داد. این روش معمولا برای بهبود ظاهری گونه ها و ایجاد یک پوست یک دست و جوانتر استفاده می‌شود.

کاربرد بوتاکس گونه چیست؟

تزریق بوتاکس در دنیای پزشکی و زیبایی یک راهکار موثر برای درمان بسیاری مشکلات از منظر زیبایی شناختی است. برخی از کاربردهای رایج آن عبارتند از:

· درمان چین و چروک در ناحیه گونه: تزریق بوتاکس گونه به عنوان یک ماده برای از کار انداختن موقت عضلات، می‌تواند به کاهش ظاهر چین و چروک‌های صورت در این ناحیه کمک کند و جوان‌ترین و ظاهری تازه‌ تر به پوست ببخشد.

· درمان تعریق بیش از حد: بوتاکس می‌تواند میزان تعریق را در ناحیه گونه ها کنترل کند. همین امر از براق شدن صورت شما بر اثر تعریق جلوگیری می‌کند.

· برجستگی گونه ها: بوتاکس از سم بوتولینوم تشکیل شده است که بعد از تزریق به ناحیه گونه آن را کاملا فلج نمی کند. اما با ضعیف کردن برخی عضلات مخصوص این ناحیه موجب می شود گونه ها برجسته تر به نظر برسد. این اصلی ترین کاربردی است که باعث می شود بانوان در سنین مختلف از آن بهره ببرند.

روش کلی تزریق بوتاکس به گونه است؟

بوتاکس گونه عملکرد خود را با مسدود کردن ارسال پیام‌های عصبی به عضلات این ناحیه انجام می‌دهد. وقتی بوتاکس به گونه تزریق می‌شود، ماده‌ای که مسئول انتقال پیام‌های عصبی به عضله است را مسدود می‌کند.

نحوه تزریق بوتاکس گونه به این صورت است که مقدار مورد نیاز از آن بسته به نیاز هر فرد برآورد شده و به ناحیه گونه ها تزریق می شود. تزریق بوتاکس گونه معمولا در یک جلسه انجام شده و همچنین فرد در حین تزریق، درد زیادی احساس نمی‌کند و حتی نیازی به بی حسی هم ندارد. ممکن است ناراحتی جزئی حین تزریق وجود داشته باشد که اغلب کمی بی حسی موضعی برای فرد قبل از تزریق استفاده می‌شود.

ماندگاری تزریق بوتاکس گونه

این یک روش موقت است. با آنکه بعد از تزریق راهی برای خارج کردن آن وجود ندارد، اما تاثیر آن حدود ۳ الی ۶ ماه بعد از بین می‌رود‌. به این معنا که بعد از این بازه زمانی چین و چروک ها در ناحیه گونه کم کم نمایان شده و همچنین برجستگی گونه ها که به علت ضعف عضلات این ناحیه ایجاد شده بود، از بین می رود.

ماندگاری تزریق بوتاکس گونه

کاندید های مناسب برای تزریق بوتاکس به گونه

تزریق بوتاکس به گونه برای افرادی که با مشکلات زیر روبرو هستند، مناسب است:

·        گونه های چروک افتاده: اگر شما چین و چروک‌هایی در ناحیه گونه و اطراف دهان دارید و می‌خواهید ظاهر صاف و جوانتری داشته باشید، تزریق بوتاکس می‌تواند گزینه‌ای مناسب باشد.

·        خط خنده: افرادی که خط خنده دارند و در تلاش برای از بین بردن آن هستند، می‌توانند از این تکنیک استفاده کنند.

·        افرادی با گونه غیر برجسته: در برخی از افراد، عضلات گونه بسیار قوی هستند و باعث می‌شوند گونه آن ها صاف به نظر آید. تزریق بوتاکس به عضلات مربوطه می‌تواند آن ها را تضعیف کرده و گونه را به طور ظاهری برجسته تر نشان دهد.

آیا تزریق بوتاکس گونه عوارض دارد؟

تزریق بوتاکس نسبتا ایمن است، اما عوارض جانبی خفیفی را به همراه دارد. 

پس از تزریق بوتاکس، درد و سوزش در محل تزریق احساس می‌شود. این علائم به طور طبیعی در چند روز اول بعد از تزریق کاهش می‌یابند.

برخی از افراد ممکن است پس از تزریق بوتاکس سردرد ملایم یا متوسط ​​احساس کنند که چند ساعت بعد از بین می‌روند.

پوست در محل تزریق بوتاکس گونه دچار خشکی و یا قرمزی و التهاب می‌شود. این تحریکات معمولا به طور طبیعی در مدت زمان کوتاهی بعد از تزریق بهبود می‌یابند.

در برخی موارد، ممکن است بوتاکس به عضلات نزدیک به ناحیه تزریق نفوذ کند و باعث ضعف عضلانی نامطلوب شود. این عارضه موقت است و در مدت زمان کوتاهی بهبود می‌یابد.

توجه داشته باشید که برای تزریق بوتاکس به گونه حتما به بهترین متخصص گوش،حلق و بینی در مشهد مراجعه کنید تا با عوارض جانبی و خطرات آن روبرو نشوید.

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق بوتاکس گونه

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس به گونه برای اخذ نتیجه مناسب، دارای اهمیت بسیاری است.

·        مصرف دخانیات و مشروبات الکلی بعد از تزریق حداقل تا چند روز ممنوع است.

·        تحت هیچ عنوان به ناحیه تزریق شده فشار وارد نکنید و یا گونه ها را ماساژ ندهید. این کار می تواند منجر به ایجاد عوارض جانبی از جمله فلج شدن بخش های دیگر صورت شود.

·        در روز های ابتدایی استفاده از سونا و حمام آب داغ ممنوع است.

·        در روز های اولیه از فعالیت های سنگین ورزشی اجتناب کنید.

·        در چند ساعت ابتدایی دراز نکشید و به فرم نشسته استراحت کنید.

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق بوتاکس گونه

بیشتر بدانید: مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

هزینه تزریق بوتاکس گونه

هزینه تزریق بوتاکس به گونه به عوامل مختلفی مانند تخصص و تجربه پزشک، میزان واحد بوتاکس مصرفی بستگی دارد. به طور کلی هزینه تزریق بوتاکس چندان زیاد نیست زیرا هر واحد بوتاکس دارای مبالغ معقولی است اما اگر این روش را همزمان با تزریق بوتاکس لب یا تزریق ژل به صورت انجام دهید، طبیعتا باید هزینه های بیشتری بپردازید.

نتیجه گیری

تزریق بوتاکس گونه از متداول ترین روش های زیبایی است که اغلب همزمان با سایر تکنیک های زیبایی انجام می‌شود و نتایج فوق العاده ای را برای رفع نواقص و زیبایی ظاهری رقم می‌زند. بوتاکس گونه موجب می‌شود تا تمامی چین و چروک های این ناحیه از بین برود و حتی بر چروک های زیر چشم هم تاثیر گذار است. برای انجام این روش حتما به بهترین متخصص زیبایی مراجعه نمایید.

سوالات متداول تزریق بوتاکس گونه

تزریق بوتاکس گونه برای همه افراد عوارض دارد؟

خیر این روش برای بسیاری از افراد حتی با درد و سوزش حین تزریق هم همراه نیست و این عوارض به ندرت برای بعضی زیباجویان به وجود می‌آید.

تزریق بوتاکس گونه از چه سنی قابل انجام است؟

از 18 سالگی به بعد می‌توانید به گونه های خود بوتاکس تزریق کنید و از مزایای آن بهره ببرید. 

تزریق بوتاکس گونه برای آقایان قابل انجام است؟

برخی آقایانی که در این ناحیه دچار خطوط عمیق یا چین و چروک هستند نیز می‌توانند از این روش استفاده کنند و به طور کل محدودیتی برای مردان ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط