جستجو
Close this search box.
کاربرد بوتاکس لب

تزریق بوتاکس به لب در مشهد

تزریق بوتاکس به لب یکی از روش های نوین و بروز برای از بین بردن چروک های دور لب و خطوط ایجاد شده در این نواحی است. در برخی افراد شاهد چروک هایی هستیم که به حالت شعاعی از لب ها به سمت نواحی خارجی یا سطح پوست ظاهر شده اند و یا در سطح خود لب ها خطوط ریز زیادی به وجود آمده است. برای کاهش این مشکل در ظاهر یا از بین بردن کامل آن می‌توانید از بوتاکس لب استفاده کنید و اطلاعات مفید در این زمینه را با خواندن این مقاله کسب کنید.

تزریق بوتاکس به لب

بیشتر بدانید: تزریق فیلر به چانه در مشهد

کاربرد بوتاکس لب چیست؟

تزریق بوتاکس به لب در واقع کاربرد زیباسازی داشته و در جوانسازی پوست موثر است زیرا تمامی چروک های ایجاد شده در اطراف لب ها و حتی بر روی خود سطح لب را از بین می‌برد. برخی افراد به طور ارثی از سنین میانسالی با خطوط زیادی دور لب هایشان مواجه می‌شوند و یا حتی دیده می‌شود که این خطوط از بافت لب به سمت بیرون نیز ادامه پیدا می‌کند. مهمترین کاربرد تزریق بوتاکس به لب از بین بردن و رفع تمامی چروک های لب و دور این ناحیه است.

چه کسانی برای بوتاکس لب کاندید مناسبی هستند؟

در حالت کلی این روش دارای محدودیت چندانی نیست و تقریبا همه افراد می‌توانند از این تکنیک استفاده کنند. ماده اصلی بوتاکس که هیالورونیک اسید نام دارد به طور طبیعی در بدن وجود داشته و هیچ ضرری برای شخص نخواهد داشت. بهترین کاندید برای تزریق بوتاکس به لب افرادی هستند که دارای چروک هایی بر روی بافت لب یا پوست کناری و اطراف لب خود هستند. البته ناگفته نماند که تزریق بوتاکس به لب برای اشخاصی که کمی دارای افتادگی در لب های خود هستند نیز مناسب است.

مراحل تزریق بوتاکس لب چگونه است؟

برای تزریق بوتاکس به لب، باید در زاویه 60 درجه قرار بگیرید تا بعد از تزریق، هیالورونیک اسید حرکت نکند. سپس پوست شما ضد عفونی شده و بعد باید لب های خود را به حالت غنچه جمع کنید. نواحی مورد نیاز برای تزریق توسط پزشک مشخص شده و بعد از آن داروی بی حسی موضعی تزریق می‌شود. بعد از ایجاد بی حسی بافت لب، آن را با یک دستمال مرطوب الکلی پاک کرده و بوتاکس را تزریق می‌کنند. تمامی چین خوردگی و چروک ها بلافاصله بعد از تزریق از بین می‌روند.

آیا تزریق بوتاکس لب طبیعی خواهد شد؟

تزریق بوتاکس به لب از روش هایی است که فقط برای از بین بردن چروک های لب و اطراف این ناحیه و رفع افتادگی لب ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و هیچ اثر مصنوعی در ظاهر ایجاد نمی‌کند. نتیجه تزریق بوتاکس برای لب ها کاملا طبیعی خواهد بود.

عوارض تزریق بوتاکس لب چیست؟

تزریق بوتاکس لب دارای عوارضی است که گاهی برای چندین ساعت در زیباجویان ظاهر می‌شود و البته ناگفته نماند که گاهی عوارضی نیز به وجود می‌آید که ناشی از عدم تبحر پزشک بوده و برای چندین ماه ماندگار خواهند شد. در ادامه به برخی از عوارض این روش اشاره خواهیم داشت:

·         ایجاد کبودی در بافت لب

·         ایجاد خون مردگی در نواحی تزریق

·         واکنش های آلرژیکی

·         شل شدن و افتادن پوست لب

·        عدم وجود تقارن در لب ها

·        تغییر شکل و فرم لب ها

·        عدم توانایی در سوت زدن زیرا جالب است بدانید که عضله ای که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرد نیز چین و چروک های دور لب را ایجاد می‌کند.

·        نارسایی تکلم درست یا اختلال در غذا خوردن و آشامیدن نیز از عوارض جدی است که نادر بوده و معمولا توسط افراد غیر متخصص ایجاد خواهد شد.

هزینه تزریق بوتاکس لب

هزینه تزریق بوتاکس به لب چندان زیاد نیست اما برای همه اشخاص یکسان نیست زیرا میزان چین و چروک های لب برای اشخاص متفاوت بوده و به دلیل تغییر در حجم مصرفی بوتاکس تزریقی، هزینه متفاوت خواهد شد. به طور کلی هر واحد بوتاکس دارای قیمت مشخص است که به نسبت ماده تزریقی و مورد استفاده با اندکی دستمزد محاسبه می‌گردد.

ماندگاری بوتاکس لب چقدر است؟

ماندگاری بوتاکس لب همانند تزریق بوتاکس پیشانی و سایر نواحی بسته به نوع برند و مارک مورد استفاده، حدود 2 الی 5 ماه است. در برخی افراد بافت بدن به گونه ای است که ماده های تزریقی خارجی نظیر بوتاکس یا فیلرها را برای مدت زمان بیشتری در خود نگه می‌دارند. البته ناگفته نماند که ماندگاری و دوام بوتاکس لب به نوع محافظت افراد نیز بستگی دارد.

بیشتر بدانید: بهترین متخصص گوش،حلق و بینی در مشهد

 مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس لب 

بعد از تزریق بوتاکس به لب باید برخی نکات مراقبتی را بشناسید و رعایت کنید تا موجب عوارض پس از تزریق بوتاکس نشوید. در ادامه با مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس بیشتر آشنا شوید:

·         بلافاصله بعد از تزریق بوتاکس به لب از رژ لب یا هرگونه مواد آرایشی مخصوص لب استفاده نکنید.

·         لب خود را با آب و صابون ملایم بعد از دو الی سه ساعت بشویید.

·         لب خود را برای بررسی و کنجکاوی، فشار ندهید زیرا تغییر حالت پیدا می‌کند.

·         دو شب اول بعد از تزریق بوتاکس لب به سمت پشت و یا طاق باز نخوابید و حتما زیر سر شما حداقل زاویه 60 درجه داشته باشد که ماده تزریقی حرکت نکند و به نواحی دیگر نفوذ نکند.

نتیجه گیری

تزریق بوتاکس به لب یکی از روش های مدرن و جدید است که برای از بین بردن چروک های لب مورد استفاده برخی از پزشکان متخصص قرار می‌گیرد و برخی از بانوان و آقایان به تازگی با آن آشنا شده اند. با وجود این روش دیگر نیازی به نگرانی جهت ایجاد خطوط دور و اطراف لب نیست و به راحتی در یک جلسه برطرف خواهد شد.

سوالات متداول تزریق بوتاکس به لب

تزریق بوتاکس به لب در چند جلسه چروک را از بین می‌برد؟

این روش در یک جلسه انجام شده و نیازی به تکرار مداوم و جلسات پشت سر هم ندارد.

تزریق بوتاکس به لب برای چه سنینی مناسب است؟

هر فرد بالای 18 سال که دارای چروک های اطراف لب است، می‌تواند از این روش استفاده کند.

تزریق بوتاکس لب برای آقایان هم انجام می‌شود؟

بله انجام این تکنیک برای آقایان هیچ محدودیتی ندارد و می‌توانند از این طریق چین خوردگی های دور لب که سنشان را نیز بیشتر نشان می‌دهد، از بین ببرند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط