جستجو
Close this search box.
جراحی بینی به روش بسته در مشهد

جراحی بینی به روش بسته در مشهد

مانند هر عمل دیگری، جراحی بینی را می توان با روش های مختلفی انجام داد. دو تکنیک باز و بسته وجود دارد. این دو روش امکانات جراحی متفاوتی را ارائه می‌دهند. ما زمانی در مورد رینوپلاستی بسته صحبت می کنیم که جای زخم در داخل بینی پنهان شده است.

رینوپلاستی بسته، جراحی زیبایی بینی است که در آن پوست بینی از ساختارهای استخوانی و غضروفی جدا می شود اما به طور کامل بلند نمی شود. در سطح کلوملا چسبیده باقی می ماند و فقط در سطح غشای مخاطی بینی جای زخم باقی می گذارد نه روی پوست.

جراحی بینی به روش بسته

مزایای جراحی بینی به روش بسته

علاوه بر عدم وجود جای زخم قابل مشاهده، روش جراحی بینی بسته مزایای دیگری نیز دارد. در بیشتر موارد، عمل جراحی بینی بسته کوتاه‌تر از جراحی بینی باز خواهد بود. همچنین منجر به تورم کمتر و نیاز به زمان بهبودی کمتری خواهد شد.

بیشتر بخوانید: جراحی بینی در مشهد

کاندید مناسب برای جراحی بینی به روش بسته

کاندیدهای خوب برای جراحی بینی بسته کسانی هستند که مشکلات بینی کمتری داشته باشند بدون اینکه انتظار تغییر چشمگیر نتایج را داشته باشند. مشکلات بینی که با استفاده از روش بسته به راحتی قابل اصلاح هستند عبارتند از قوز بینی و بینی خمیده. برای مردان و زنانی که مشکلات بینی بسیار کوچکی دارند، دکتر پریسا نظرپور ممکن است اصلاح فرم بینی با پرکننده های پوستی را به عنوان جایگزین توصیه کند.

تنها راه برای تعیین اینکه آیا بیمار برای یک روش جراحی بینی باز یا بسته مناسب است یا نه، برنامه ریزی برای مشاوره با دکتری است که در انجام هر دو تکنیک بسیار با تجربه است، مانند دکتر پریسا نظرپور. پزشک از نزدیک با بیمار ارتباط برقرار می‌کند و نگرانی‌ها و اهداف او را مورد بحث قرار می‌دهد تا بهترین درمان را برای هر مورد فردی تصمیم بگیرد.

دریافت مشاوره آسان و سریع با پر کردن فرم زیر:

نام و نام خانوادگی
شماره تماس
شماره شما با موفقیت ثبت شد!
شماره شما ثبت نشد. یک بار دیگر امتحان کنید.

مقایسه جراحی بینی به روش بسته و به روش باز

رینوپلاستی را می توان به دو روش باز و بسته انجام داد.

در مورد رینوپلاستی باز، با برش ناحیه بین سوراخ های بینی، پوست بینی لیفت می شود. از آنجایی که جراح به راحتی می تواند ساختارهای داخل بینی را ببیند، این تکنیک راحت تر از روش بسته است. جراحان جوان از این تکنیک استفاده می کنند زیرا به آن عادت کرده اند. اما در جراحی بینی باز احتمال ایجاد اسکار در نوک آن از بیرون قابل مشاهده است.

در جراحی بینی بسته، برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود. در روش بسته امکان ایجاد اسکار قابل مشاهده وجود ندارد. اما اعمال روش بسته دشوارتر است. بنابراین، آشنایی جراح شما با جراحی بینی بسته بسیار مهم است.

امروزه جراحانی وجود دارند که از هر دو تکنیک استفاده می کنند. هنگام انتخاب تکنیک مناسب، ساختار بینی بیمار نقش زیادی در این امر ایفا می کند. اگر مشکل عملکردی وجود نداشته باشد، معمولاً جراحی بینی بسته ترجیح داده می شود. در صورت اصلاح یا سایر جراحی های بینی، روش بسته ممکن است مناسب نباشد. روش ایده آل برای شما در طول امتحان نشان داده می شود.

چگونه می توان بین رینوپلاستی باز یا بسته یکی را انتخاب کرد؟

هر بینی متفاوت است و نیاز به تکنیکی دارد که با آن سازگار باشد. این انتخاب به ترجیحات جراح، بینی اولیه، اقداماتی که باید انجام شود و ضخامت پوست بستگی دارد.

رینوپلاستی بسته بهتر است یا باز؟

بهترین روش جراحی بینی همان روشی است که برای شما مناسب است. هر دو عمل بینی باز و بسته دارای مزایای منحصر به فرد خود هستند. رینوپلاستی باز برای جراحی بینی بزرگتر مناسب تر است. رینوپلاستی باز به دکتر بیشترین دسترسی را به بینی شما می دهد. اما هر زمان که امکان پذیر باشد، دکتر همیشه حداقل مقدار برش را انتخاب می کند. عمل بینی بسته زمان بهبودی شما را کوتاه می کند.

تماس سریع با دکتر پریسا نظرپور: ۰۵۱۳۸۴۳۳۳۲۹

دوره بهبودی و نتایج بعد از جراحی بینی به روش بسته

بهبودی پس از جراحی بینی حدود دو تا سه هفته طول می کشد. کبودی و تورم ممکن است بینایی شما را تحت تاثیر قرار دهد. دکتر برای مدیریت ناراحتی شما در هفته اول بهبودی، داروهای مسکن تجویز می کند. قرار ملاقات بعدی با دکتر به او این امکان را می دهد که بینی شما را معاینه کند و از بهبودی شما مطمئن شود. این قرار ملاقات ها گامی مهم در روند بهبودی برای اطمینان از نتایج ایده آل هستند. پس از برداشتن باندهای خود، متوجه نتایج چشمگیر به دست آمده در طول جراحی خواهید شد. نتایج نهایی شما پس از چند هفته پس از از بین رفتن تورم و کبودی ظاهر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط