جستجو
Close this search box.
جراحی بینی فانتزی در مشهد

جراحی بینی نیمه فانتزی در مشهد + نمونه کار

جراحی بینی نیمه فانتزی از گذشته تا به امروز مورد پسند خانم ها و برخی آقایان است که در حقیقت نقش موثری در زیبایی چهره افراد دارد. بسیاری از افراد علاقه دارند که بعد از جراحی این عضو از صورت خود، فرم عروسکی برای بینی خود ایجاد کنند. این مدل قوس زیادی از نیم رخ داشته و همه افراد متوجه انجام این نوع جراحی می‌شوند. در ادامه اگر می‌خواهید مطمئن شوید که کاندید مناسبی برای عمل بینی نیمه فانتزی هستید یا خیر در ادامه با ما همراه باشید.

جراحی بینی فانتزی در مشهد

آشنایی با جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی در دسته تکنیک هایی پرطرفدار با نتایج بسیار چشمگیر و ظریف است که انحنای زیادی برای تیغه بینی ایجاد می‌کند و بینی ارتفاع کوتاهی به خود می‌گیرد. در نمای رو به روی بینی های نیمه فانتزی، باریکی تیغه بینی کاملا مشخص و مشهود و پره های بینی نیز کاملا جمع خواهد بود.

بیشتر بدانید: جراحی بینی عروسکی در مشهد

مشخصات ظاهری جراحی بینی نیمه فانتزی

مشخصات ظاهری بینی در جراحی از نوع نیمه فانتزی کاملا واضح و اغلب رضایت بخش است. در واقع حتی اگر شما اطلاعات کاملی از این عمل نداشته باشید، با مشاهده آن فرم از بینی متوجه نیمه فانتزی بودن آن خواهید شد. نشانه های ظاهری بینی نیمه فانتزی:

 • کوچک بودن سایز بینی
 • کوتاه بودن ارتفاع بینی
 • باریک بودن تیغه بینی
 • جمع بودن سوراخ های بینی
 • پره های بینی به حالت سربالا و فرم بیضی
 • فرم نوک بینی باریک و به سمت بالا خواهد بود.

مزایا عمل بینی نیمه فانتزی

در واقع مزایای عمل بینی نیمه فانتزی، زیباتر شدن چهره و کوچک شدن فرم بینی است. افرادی که در ناحیه چانه خود یا گونه ها دارای زاویه هستند، ویژگی این جراحی را در نهایت بیشتر درک می‌کنند. از دیگر مزایای آن، عدم تفاوت در دوران نقاهت با عمل بینی بوده و از نظر هزینه هم تفاوت چشمگیری ندارد. تمامی پهن بودن پره های بینی از بین رفته و ارتفاع بینی کم می‌شود و این جراحی برای افرادی که صورت کوچکی دارند نیز بسیار مناسب است.

نمونه کار جراحی بینی نیمه فانتزی دکتر پریسا نظرپور

نمونه کار جراحی بینی فانتزی دکتر پریسا نظرپور

تفاوت جراحی بینی نیمه فانتزی و طبیعی

 تفاوت های بینی نیمه فانتزی با جراحی بینی طبیعی در مشهد کاملا قابل مشاهده خواهد بود.

 • ارتفاع بینی در جراحی بینی نیمه فانتزی کمتر از بینی طبیعی است.
 • نوک بینی در حالت نیمه فانتزی بالاتر از حالت نچرال است.
 • پره های بینی در فرم نیمه فانتزی جمع تر بوده و همچنین طول بینی نیز کمتر است.

این سه مورد از مهمترین تفاوت های این دو جراحی با یکدیگر هستند که در این بخش به آن ها اشاره داشتیم.

اقدامات قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی

شاید برخی افراد به این مورد توجهی نداشته باشند و یاز از آن اطلاعی نداشته باشند که اقدامات قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی به اندازه اقدامات بعد از آن و مراقبت ها نیز دارای اهمیت است و باید حتما به این موارد اهمیت داده شود. در ادامه به برخی از اقدامات ضروری قبل از عمل بینی نیمه فانتزی اشاره خواهیم داشت:

 • قبل از هر چیزی حتما انتظارات خود را از انجام جراحی بینی فانتزی به پزشک خود اطلاع دهید.
 • توجه داشته باشید که در شهر های بزرگ تعداد جراحان بینی بسیار زیاد است، بنابراین در انتخاب بهترین جراح بینی دقت فرمایید.
 • داروهایی مانند آسپرین و وارفارین که باعث رقیق شدن خون می‌شوند، احتمال خونریزی حین عمل را افزایش می‌دهند و باید با مشورت پزشک حتما قطع شوند.
 • استفاده از قلیان و سیگار، گذراندن دوره نقاهت را بسیار سخت می‌سازد و به همین دلیل توصیه بر این است که دو هفته قبل از جراحی بینی نیمه فانتزی این موارد را کنار بگذارید یا حداقل از مصرف آن بکاهید.
 • تمامی آزمایش های تجویز شده را انجام دهید و نتایج را در اختیار پزشک قرار دهید.
 • توصیه می‌شود به دلیل اینکه بینی نیمه فانتزی تا حدودی بسیار باریک است، اگر مشکل تنفسی یا پولیپ بینی دارید، حتما با جراح خود در میان بگذارید تا حین عمل این موارد را نیز رفع کند و بعد از جراحی با مشکلات این چنینی رو به رو نشوید.
 • در روز جراحی هیچ آرایشی نداشته باشید و با خود یک همراه به همراه داشته باشید.
 • قبل از حضور در بیمارستان برای جراحی، تمامی زیورآلات خود را کنار گذاشته و حتما مدارک پزشکی را با خود بیاورید.

مراحل انجام جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی 

به طور کلی انجام جراحی بینی نیمه فانتزی با عمل بینی در مشهد تفاوت چندانی ندارد و اغلب برای این روش از تکنیک جراحی باز استفاده می‌کنند زیرا پزشک باید بتواند به تمامی ساختار های درونی دسترسی داشته باشد و تغییرات لازم را اعمال کند.

در طول عمل بینی نیمه فانتزی، دو طرف پره های بینی را برش ظریف داده و پوست را به آرامی با یک وسیله نگهدارنده در سمت بالا نگه می‌دارد. در این میان، تغییرات لازم را بر روی استخوان بینی، غضروف و گوشت های اضافی در این ناحیه، وسیع بودن سایز پره های بینی و جمع کردن آن و …. اعمال می‌شود و سپس پوست بینی با موقعیت جدید بر روی بینی قرار گرفته و نوک و نواحی برش نیز بخیه انجام میشود. تمامی این مراحل مشابه با سایر تکنیک های رینوپلاستی است.

بیشتر بدانید: روش های جراحی بینی (باز و بسته)

روش باز

این روش با برش هایی در سطح پوست بینی انجام می‌شود و پوست در حین جراحی کامل از روی بینی برداشته می‌شود تا پزشک بتواند به تمامی نواحی درونی بینی دسترسی داشته باشد.

روش بسته

در این تکنیک هیچ برشی بر روی پوست ایجاد نمی‌شود و تمامی تغییرات از درون سوراخ های بینی با دستگاه های مخصوص انجام می‌شود. این نکته قابل ذکر است که جراح نمی‌تواند در این روش، تغییرات زیادی در فرم بینی اعمال کند و تغییرات گسترده ای ایجاد کند و یک بینی نیمه فانتزی فوق العاده تحویل دهد زیرا قدرت مانور برای پزشک در روش جراحی بینی بسته بسیار کم است. اغلب جراحان این روش را برای جراحی بینی نیمه فانتزی قبول نداشته و فقط از عمل بینی باز استفاده می‌کنند.

مراقبت‌های مهم بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

نیمی از نتایج جراحی بینی نیمه فانتزی به رعایت مراقبت های بعد از این عمل بستگی دارد. توصیه جراح در این بازه زمانی بسیار مهم است و رعایت موارد مذکور باعث پیشرفت سرعت بهبود می‌شود.

 • تمامی دارو های تجویزی پزشک را به موقع مصرف کنید تا التهابات و کبودی ها زودتر برطرف شود.
 • حتی با وجود احساس کیپ بودن بینی به هیچ عنوان فین نکنید و برای شستشوی درون بینی در ماه های اولیه به جراح خود مراجعه کنید.
 • در هنگام خوابیدن تما به تعداد بالش های مورد استفاده توجه کنید و در حالت نیمه نشسته بخوابید.
 • پانسمان بینی خود را خیس نکنید و حتما بهداشت را برای تعویض پانسمان رعایت کنید تا عفونت ایجاد نشود.
 • تا یک هفته از مصرف غذاهای سفت پرهیز کنید و در روز های اولیه سعی بر مصرف مایعات داشته باشید.

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی در مشهد چقدر است؟

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی تا حدودی متغیر است اما نسبت به سایر روش ها دارای هزینه های بیشتری است. عواملی چون دستمزد جراح و میزان مهارت وی، خدمات بیمارستان و بیهوشی و همچنین عمل های همزمان و مشترک با جراحی بینی نیمه فانتزی نیز بر مقدار هزینه تاثیرگذار است.

ویژگی بهترین جراح بینی برای جراحی بینی نیمه فانتزی در مشهد

دکتر پریسا نظرپور به عنوان بهترین جراح بینی در مشهد، شناخته شده است که نتایج فوق العاده زیبایی را در زمینه جراحی بینی نیمه فانتزی تاکنون رقم زده است. بهترین جراح بینی نیمه فانتزی باید ویژگی هایی را دارا باشد که عبارتند از:

 • انتظارات بیمار از انجام این عمل را بشنود و به آن ها اهمیت دهد.
 • نحوه جراحی را یک بار برای زیباجو بازگو کند و راهنمایی لازم را ارائه دهد.
 • دلسوز باشد و اگر فرم دیگری از بینی برای شخص بهتر است، پیشنهاد دهد.
 • نمونه کارهایی را برای زیباجو ارائه دهد تا شخص بتواند به درستی تصمیم بگیرد.

بهترین جراح بینی برای جراحی بینی فانتزی در مشهد

نتیجه گیری

جراحی بینی نیمه فانتزی برای افرادی که صورت بینی کوچکی دارند، بهترین گزینه بشمار می‌رود زیرا ارتفاع بینی در این نوع عمل کم می‌شود و تناسب زیبایی میان همه اجزای صورت نیز ایجاد می‌گردد. عمل بینی نیمه فانتزی را توسط یک جراح ماهر انجام دهید تا نتیجه مورد انتظار برایتان رقم بخورد. با استفاده از این نوع جراحی، زیبایی و جذابیت چهره خود را چندین برابر کنید.

سوالات متداول جراحی بینی نیمه فانتزی

جراحی بینی نیمه فانتزی برای همه افراد مناسب است؟

خیر زیرا این نوع جراحی، نتایج بسیار خاصی به همراه دارد و فرم بینی نیمه فانتزی با برخی از اشکال صورت هیچ تناسبی ندارد. زیبایی با این عمل برای هر شخص نسبی بوده اما برخی افراد کاندید مناسبی برای سایر انواع مدل های عمل بینی هستند.

جراحی بینی نیمه فانتزی همزمان با عمل پولیپ امکان پذیر است؟

بله انجام این دو جراحی به طور همزمان هیچ مانعی ندارد و افراد می‌توانند در این مورد، اطلاعات خود را در جلسه مشاوره با جراح بینی تکمیل کنند.

جراحی بینی فانتزی برای همه افراد مناسب است؟

خیر زیرا این نوع جراحی، نتایج بسیار خاصی به همراه دارد و فرم بینی نیمه فانتزی با برخی از اشکال صورت هیچ تناسبی ندارد. زیبایی با این عمل برای هر شخص نسبی بوده اما برخی افراد کاندید مناسبی برای سایر انواع مدل های عمل بینی هستند.

جراحی بینی نیمه فانتزی همزمان با عمل پولیپ امکان پذیر است؟

بله انجام این دو جراحی به طور همزمان هیچ مانعی ندارد و افراد می‌توانند در این مورد، اطلاعات خود را در جلسه مشاوره با جراح بینی تکمیل کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط