جستجو
Close this search box.
عمل نوک بینی در مشهد

عمل نوک بینی در مشهد

رینوپلاستی یک عمل جراحی است که هدف آن اصلاح بینی به منظور بهبود زیبایی آن یا بازیابی عملکرد آن است. جراح می تواند در قسمت های مختلف بینی و به ویژه نوک بینی مداخله کند. گاهی اوقات انجام عمل روی نوک بینی می تواند برای بهبود ظاهر کلی صورت کافی باشد. رینوپلاستی نوک بینی می تواند بر اصلاح قوز بینی یا انحراف تیغه بینی نیز عمل کند.

جراحی نوک بینی در مشهد

ایرادات اصلی نوک بینی

 • برآمدگی بیش از حد از نوک بینی
 • نوک بینی که بیش از حد گرد است
 • نوک بینی بسیار پهن یا خیلی بزرگ نسبت به صورت
 • برآمدگی ناکافی نوک بینی.
 • نوک بینی که هنگام لبخند زدن پایین می آید (پدیده ناشی از بیش فعالی عضله سپتی کاهنده).
 • نوک بینی که افتادگی یا فرورفتگی دارد
 • نوک بینی نامتقارن (که ممکن است منشأ مادرزادی داشته باشد یا به دلیل شکست در جراحی بینی باشد).
 • افتادگی سوراخ های بینی که کلوملا را پنهان می کند (کلوملا بافت نرمی است که در انتهای تیغه بینی قرار دارد).
 • سوراخ های بینی که بیش از حد بالا هستند و مقدار زیادی از کلوملا را نشان می دهند.

بیشتر بخوانید: عوارض فیلر بینی

جراحی نوک بینی

نوک بینی از دو غضروف آلار تشکیل شده است. اینها وظیفه ارائه شکل، ساختار و پشتیبانی اساسی نوک بینی را دارند. بنابراین مداخله رینوپلاستی نوک بینی شامل درمان غضروف های آلار برای تغییر شکل و ظاهر نوک بینی می شود.

بنابراین، برای کاهش نوک بینی که بیش از حد پهن است، جراح قسمت بالایی غضروف های آلار را کاهش می دهد. سپس در برخی موارد پوست ضخیم نوک آن را برای نتیجه بهتر چربی زدایی می کند.

برای بالا بردن نوک بینی که بیش از حد پهن است، جراح روی تیغه بینی عمل می کند. در واقع، زمانی که سپتوم بینی بیش از حد باشد، نوک بینی افتاده است. سپس این مقدار اضافی، نوک بینی را به سمت پایین پرتاب می کند. برای بالا بردن نوک بینی، جراح سپتوم اضافی بینی را برمی دارد.

مشاوره قبل از جراحی نوک بینی

برای هر نقص نوک بینی، روش جراحی خاصی وجود دارد. اولین مشاوره و همچنین مشاوره قبل از مداخله رینوپلاستی نوک بینی از موارد ضروری برای درک و موفقیت عمل است. در طول این مشاوره ها است که جراح قادر خواهد بود انگیزه ها و درخواست های بیمار را تجزیه و تحلیل کند.

مشاوره همیشه با تجزیه و تحلیل کلی از بینی شروع می شود. جراح کل هرم بینی را بررسی می کند. او ظاهر بینی و به ویژه نوک بینی را در رابطه با کل صورت بررسی می کند. سپس جراح تغییر شکل بینی را با در نظر گرفتن تمایل بیمار برای اصلاح نوک بینی انجام می دهد. همچنین به جراح اجازه می دهد تا خواسته های واقعی بیمار را درک کند.

بیشتر بدانید: آیا عمل بینی درد دارد؟

جراحی نوک بینی و تکنیک های مختلف آن

جراحی زیبایی بینی در نوک بینی به لطف چندین تکنیک جراحی امکان پذیر است:


 • مدل سازی غضروف با استفاده از بخیه به منظور زیبایی بیشتر به آن. نخ های استفاده شده در سطح بخیه ها به آرامی جذب می شوند.
 • کاهش غضروف برای کاهش حجم بیش از حد.
 • افزودن گرافت های غضروفی گرفته شده از تیغه بینی: این روش امکان اصلاح شکل غضروف و جهت گیری آن را فراهم می کند. جراح ظاهری کم و بیش خمیده به غضروف های آلار می دهد.
 • تثبیت بینی با افزودن غضروف، به گونه ای که نوک بینی را تقویت کند.

مراقبت های بعد از جراحی نوک بینی

بعد از عمل، مراقبت های لازم برای بهبودی خوب عبارتند از:


در طول هفته بعد، باید بینی خود را با اسپری بینی تمیز کنید و زخم جراحی را با مایع فیزیولوژیک ضد عفونی کنید.
یک هفته بعد، جراح نخ ها و بانداژها را برمی دارد. بینی هنوز متورم است اما شکل نوک آن از قبل بهبود یافته است. چندین ماه یا حتی یک سال طول می کشد تا نتیجه قطعی حاصل شود.

گیف اینستاگرام

بهبودی بعد از جراحی نوک بینی

از آنجایی که عمل بسیار سریع است، می توان سطح را با بخیه هایی که با نخ های قابل جذب انجام می شود دوخت و یا یک آتل سیلیکونی قرار داد. پانسمان هایی که ناحیه عمل شده را می پوشانند نیز برای بهبود سریع اعمال خواهند شد. بیمار می تواند روز بعد از عمل به فعالیت های خود ادامه دهد و مراقب باشد که نوک بینی خود را که اخیراً عمل کرده لمس نکند.

توصیه می‌شود در هفته‌های بعد از عمل، هیچ گونه فعالیت بدنی که ممکن است به بینی شما آسیب برساند، از عینک‌هایی با فریمی که فریم آن خیلی سنگین است و خطر آسیب را به شما می‌زند، استفاده نکنید و یا عینک نزنید.در معرض نور خورشید قرار بگیرید تا تا در روند درمان اختلال ایجاد نکند.

پانسمان ها و همچنین اسپلینت سیلیکونی (اگر جراح جراحی تصمیم به گذاشتن آن داشته باشد) پس از 3 تا 5 روز قابل برداشتن است. نتایج به طور کلی پس از 3 هفته قابل مشاهده است، اما نتایج نهایی بین 6 ماه تا یک سال پس از انجام عمل ثابت می شود.

نتایج رینوپلاستی نوک بینی

در هفته های اول پس از عمل بینی نوک بینی، نتیجه هنوز چندان قابل مشاهده نیست زیرا وجود ادم و کبودی وجود دارد، بینی همچنان متورم به نظر می رسد. بینی طی روزها و هفته های بعد از عمل، به ویژه در نوک بینی، باد می کند. با این حال، یک سال طول می کشد تا نتیجه نهایی رینوپلاستی نوک بینی مشاهده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط