جستجو
Close this search box.
جراحی همزمان بینی و پلک

جراحی همزمان بینی و پلک

انجام جراحی همزمان بینی و پلک این روزها طرفداران زیادی پیدا کرده است. ازآنجایی که در وقت صرفه جویی میشود و میتوان چند عمل جراحی زیبایی را با هم انجام داد. البته باید توجه داشته باشید که زمان بیهوشی و عمل بیشتر می شود و بیمار باید شرایط جسمی سالمی داشته باشد تا بتواند تحمل جراحی همزمان را داشته باشد.

نحوه انجام جراحی همزمان بینی و پلک

نحوه انجام همزمان این دو عمل به دقت بالایی نیاز دارد. در ابتدا نقص های صورت شما توسط پزشک متخصص  تشخیص داده می شود و برای ایجاد تقارن در چهره شما با کشیدن خطوط بر روی صورت شما مشخص میکنند که کدام نواحی باید برش داده شوند.

در ادامه روند بیهوشی انجام میشود و در سپس اقدام به برش دادن نواحی بینی میشوند و با تغییرات لازم و با توجه به درخواست شما جراحی زیبایی بینی را انجام میدهند و با بخیه زدن و اتمام کار ، شروع به انجام جراحی پلک میکنند.

جراحی پلک هم دقیقا مانند جراحی بینی با کمک خطوط کشیده شده، برش ها را ایجاد میکنند و به نحو احسن جراحی را به پایان میرسانند.

در ادامه مزایای انجام این دو جراحی را به صورت همزمان ذکر می کنیم تا هر سوالی که دارید به صورت کامل برطرف شود . با ما همراه باشید.

مزایای انجام جراحی همزمان بینی و پلک

جراحی همزمان بینی و پلک میتواند به دلایل بسیاری انجام شوند، به طور مثال هم زیبایی و هم درمانی میتوانند باشند. بنابراین انجام دو جراحی همزمان با هم سرشار از مزیت های مختلفی میباشد که در ادامه برخی از آن ها را ذکر میکنیم:

 • عوارض جانبی انجام هر دو عمل با هم، نسبت به انجام عمل ها به صورت جداگانه بسیار کاهش پیدا میکند.
 • در هزینه های مختلف صرفه جویی می شود.
 • دوره نقاهت کاهش پیدا میکند.
 • به علت ایجاد تقارن زیبایی صورت چندین برابر می شود.
 • تقارن  در صورت با دقت بسیار بالایی انجام می شود.
 • کاهش درد ناشی از انجام هر یک از عمل ها به صورت جداگانه.
 • بیمار برای انجام دو عمل، یکبار بیهوشی را تجربه میکند.
 • سلامت بیمار به دلیل استفاده یک دوره از مسکن های بعد از عمل محفوظ میماند.

کاندید های مناسب برای انجام جراحی همزمان بینی و پلک

افرادی که به خود باور دارند می توانند درد و عوارض ناشی از انجام دو عمل را تحمل کنند، کاندید های مناسبی میباشند. همچنین اگر تحمل درد بالایی داشته باشید میتوانید با خیال آسوده این دو عمل را همزمان با هم انجام دهید. البته توجه داشته باشید که بعد از عمل با توجه به آنتی بیوتیک ها و مسکن هایی پزشک تجویز میکند شما به آن صورت درد را احساس نخواهید کرد.

همچنین انتخاب پزشک مناسب و ماهر تاثیر بسزایی در نتیجه جراحی شما دارد.

توجه داشته باشید برای انجام جراحی همزمان بینی و پلک حتما یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید تا از تمامی نکات و اتفاقاتی که قرار است در اتاق عمل بیفتد اطلاع داشته باشید تا با انگیزه بیشتری به سوی انجام این دو جراحی به صورت همزمان بروید.

مراقبت های بعد از جراحی همزمان بینی و پلک

مراقبت های بعد از عمل های همزمان هیچ تفاوتی با جراحی هرکدام به صورت جداگانه ندارد و فقط با رعایت نکاتی که توسط پزشک ذکر می شود میتوانید بهترین تجربه را از جراحی همزمان بینی و پلک داشته باشید.

برخی از این نکات عبارتند از:

 • از آنجایی که هر دو این عمل ها در ناحیه صورت می باشند، طرز خوابیدن بعد از بلفاروپلاستی و جراحی زیبایی بینی نکته بسیار مهمی است، که باید به آن توجه داشته باشید و به مدت یک هفته به پشت بخوابید تا به نواحی صورتتان فشاری وارد نشود.
 • نکته دیگر که باید به آن توجه شود ، مصرف به صورت منظم از مسکن ها و آنتی بیوتیک هایی که پزشک تجویز کرده است.
 • از انجام فعالیت های سنگین بعد از جراحی همزمان بینی و پلک تا زمانی که پزشک به شما اجازه انجام آن ها را نداده است ، خودداری کنید.
 • توجه داشته باشید با گذشت چند روز بعد از عمل، حتما به پزشک خود مراجعه کنید تا نحوه چسب زدن به بینی و نکات مراقبتی لازم برای جراحی پلک را به شما آموزش دهند.

سوالات متداول جراحی همزمان بینی و پلک

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط