جستجو
Close this search box.
خطرات و عوارض احتمالی جراحی بینی

خطرات و عوارض احتمالی جراحی بینی

علیرغم اینکه جراحی بینی یکی از محبوب ترین روش ها در ایران است، بسیاری از بیماران ممکن است به دلیل خطرات احتمالی از انجام عمل زیبایی بینی خودداری کنند. هنگامی که توسط یک جراح رینوپلاستی با تجربه در یک کلینیک معتبر جراحی زیبایی انجام می شود، خطرات و عوارض احتمالی جراحی بینی حداقل در نظر گرفته می شود.

خطرات کلی جراحی بینی چیست؟

عفونت

عفونت یک عارضه نادر جراحی بینی است و جراح شما یک دوره پیشگیری از آنتی بیوتیک را برای شما تجویز می کند تا در هفته اول پس از عمل شما مصرف کنید.

خونریزی یا تشکیل هماتوم

هنگامی که سپتورینوپلاستی انجام می شود، خطر کمی برای تشکیل هماتوم تیغه بینی وجود دارد. این را می توان به راحتی در کلینیک درمان کرد، اما برای اطمینان از درمان سریع و موثر باید زود تشخیص داده شود.

تاخیر در بهبود زخم

این یک عارضه شایع در بیمارانی است که قبل و بعد از عمل به سیگار کشیدن ادامه می دهند. به همین دلیل است که ما همیشه به همه افراد سیگاری توصیه می کنیم حداقل چهار هفته قبل و بعد از جراحی سیگار را ترک کنند تا خطر عوارض بهبود زخم کاهش یابد.

جای زخم

این عارضه را می توان با قرار دادن دقیق برش برای جراحی بینی باز و با مدیریت مناسب اسکار بعد از عمل به حداقل رساند. لازم به یادآوری است که اسکارها ممکن است 12 ماه طول بکشد تا به طور کامل خوب شوند.

بی حسی نوک بینی

بی حسی یا سوزن سوزن شدن نوک بینی یک عارضه جانبی موقتی است که باید بین 3 تا 6 ماه پس از جراحی به تدریج بهبود یابد. این اغلب مربوط به تورم جراحی بینی است که ممکن است تا 12 ماه طول بکشد تا پس از جراحی ناپدید شود.

درد مداوم

این یک عارضه نادر است و می توان به طور موثر با تسکین درد پس از عمل و کاهش فعالیت هایی که ممکن است تورم بینی را افزایش دهد، مانند انجام ورزش های شدید خیلی زود پس از جراحی، مدیریت کرد.

باید در نظر داشت که همه انواع روش های جراحی دارای خطرات خاصی هستند و بهبود و بهبودی بین بیماران بسته به میزان اصلاح جراحی و سایر عوامل خاص بیمار متفاوت است.

انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه می تواند عوارض و خطرات جراحی بینی را به صفر برساند. دکتر پریسا نظرپور بهترین جراح بینی در مشهد هستند که آمار بالایی از رضایت بیماران خود جلب کرده اند.

دکتر پریسا نظرپور

چه زمانی نیاز به رینوپلاستی ترمیمی است؟

در تعداد کمی از موارد، بیماران ممکن است درخواست انجام جراحی زیبایی بینی را داشته باشند زیرا ممکن است از شکل بینی جدید خود راضی نباشند یا احساس کنند که بینی با بقیه اجزای صورت خود تعادل ندارد. درخواست‌های کمتر متداول برای جراحی بینی ترمیمی ممکن است به دلیل انتظارات غیرواقعی بیمارانی از آنچه عمل بینی می‌تواند به دست آورد باشد. جراحی رینوپلاستی ترمیمی برای کسانی است که نگرانی های زیبایی یا عملکردی دائمی دارند که بینی را تحت تاثیر قرار می دهند.

برخی از نمونه کار های دکتر پریسا نظرپور:

چگونه خطرات جراحی بینی را به حداقل برسانیم؟

بیشتر خطرات جراحی بینی را می توان با اطمینان از اینکه کاندید مناسبی برای جراحی بینی است به حداقل رساند. شما باید درک روشنی از آنچه این روش شامل می شود داشته باشید و انتظارات شما از جراحی باید واقع بینانه باشد.

این ممکن است به چندین مشاوره قبل از عمل نیاز داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که شما درک کاملی از این روش و خطرات احتمالی آن دارید. باید دستورالعمل های قبل و بعد از عمل جراح خود را به طور کامل رعایت کنید. عدم رعایت این موارد ممکن است خطر بروز عوارض بعد از جراحی بینی را افزایش دهد.

اگرچه ممکن است جراح شما گاهی از تصویربرداری سه بعدی برای ترسیم ساختار بینی شما استفاده کند، اما باید به عنوان تقریبی از نتیجه نهایی در نظر گرفته شود. شما نباید به ظاهر تصاویر پس از عمل اهمیت زیادی بدهید، زیرا بهبودی پس از جراحی قابل کنترل نیست. اگر سیگار می کشید، باید حداقل چهار هفته قبل و بعد از عمل از سیگار کشیدن خودداری کنید، زیرا این امر می تواند منجر به تاخیر در بهبود زخم و نتیجه زیبایی ضعیف شود.

اگر مشکلات پزشکی زیر خطی یا مشکلات پوستی موضعی دارید که بر بینی تأثیر می گذارد، باید در مشاوره خود جراح خود را مطلع کنید. مطمئن شوید که زمان زیادی را برای استراحت و ریکاوری اختصاص دهید و از شروع فعالیت‌های شدید، از جمله رفتن خیلی زود به باشگاه پس از جراحی اجتناب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط