جستجو
Close this search box.

بهترین سن جراحی زیبایی بینی چه سنی است؟

هیچ محدودیت سنی برای انجام جراحی بینی وجود ندارد. با این حال، برای افراد زیر سن قانونی، توصیه می شود که برای بلوغ بدنی که به طور کلی حدود 16 یا 17 سالگی می رسد، صبر کنند. در هر صورت، آن را با جراح خود در میان بگذارید تا بتواند وضعیت سلامتی شما را ارزیابی کند و در مورد درمان های مناسب به شما توصیه کند.

بهترین سن جراحی زیبایی بینی

جراحان پلاستیک توصیه می کنند تا سن 18 سالگی برای جراحی بینی صبر کنید، یعنی سنی که رشد استخوان و غضروف متوقف می شود. در برخی موارد، بیماران 16 ساله می توانند تحت عمل جراحی زیبایی بینی قرار گیرند، اما همانطور که گفته شد به شدت از انجام آن جلوگیری می شود.

نمونه کار های جراحی بینی دکتر پریسا نظرپور:

از چه سنی میتوان بینی را عمل کرد؟

مداخلات برای زنان و مردان را می توان بلافاصله پس از توقف رشد، یعنی از حدود 16 سالگی انجام داد. بینی امتداد ناحیه استخوانی میانی صورت و فک بالایی است. بنابراین باید با چهره ما هماهنگ باشد. حال آیا با توجه به درخواست شما و با حفظ هارمونی کلی چارچوب صورت امکان اصلاح فرم بینی شما وجود خواهد داشت؟

این همان چیزی است که در طول جلسه مشاوره در مورد آن صحبت خواهیم کرد. علاوه بر این، جراحی بینی باید با وجود تغییرات سنی در طول زندگی شما هماهنگ باشد و ظاهر طبیعی خود را حفظ کند.

دختران و پسران هر دو به طور فزاینده ای خواستار انجام عمل هستند، اما خواسته ها و انتظارات برای نتایج بین دو جنس متفاوت است. اکثر بیماران در سنین 15 تا 30 سالگی تحت عمل جراحی قرار می گیرند. با این حال، انجام این نوع مداخله در بیماران بالای 60 سال غیر معمول نیست. علاوه بر این، جراحی زیبایی بینی که بعد از 35/40 سال انجام می شود، اثر غیرقابل انکاری در جوانسازی صورت به همراه دارد.

برای گرفتن وقت مشاوره با دکتر پریسا نظرپور از طریق تلفن ۰۵۱۳۸۴۳۳۳۲۹ تماس بگیرید.

جراحی زیبایی و ترمیمی بینی در کودکان

در مورد انحراف تیغه بینی یا ضربه به بینی، کودکان خردسال ممکن است به طور استثنایی واجد شرایط عمل جراحی بینی باشند. اگر به منظور بهبود تنفس و کاهش خطرات سلامتی برای کودک باشد، جراح ممکن است با انجام جراحی بینی در افراد زیر 15 سال موافقت کند.

فراتر از سن، بزرگترین عاملی که باید در نظر گرفت بلوغ بیمار است. رینوپلاستی جراحی است که به طور دائمی ظاهر صورت را تغییر می دهد. علاوه بر داشتن انتظارات واقع بینانه، بیماران باید به اندازه کافی مسئولیت پذیر باشند تا نتایج بعد از عمل و تاثیر زیبایی بینی جراحی بینی را به عهده بگیرند.

مقالات دیگر: هزینه عمل بینی

تفاوت سن عمل بینی در دختران و پسران

عمل بینی یا رینوپلاستی در دختران و پسران به دلیل تفاوت‌های رشدی در سنین متفاوتی انجام می‌شود. رشد بینی در دختران معمولاً تا سن 15-16 سالگی کامل می‌شود، در حالی که این روند در پسران ممکن است تا 17-18 سالگی ادامه یابد. این تفاوت به دلیل بلوغ زودتر دختران نسبت به پسران است. انجام جراحی بینی قبل از تکامل کامل استخوان‌ها می‌تواند به مشکلاتی مانند تغییر شکل بینی پس از جراحی منجر شود. بنابراین، سن مناسب برای عمل بینی در دختران حدود 15-16 سالگی و در پسران حدود 17-18 سالگی است.

نتیجه گیری

بهترین سن برای جراحی زیبایی بینی برای دختران از حدود 15-16 سالگی و برای پسران از حدود 17-18 سالگی به بعد است. مشاوره با یک جراح پلاستیک ماهر و با تجربه می‌تواند به تعیین دقیق زمان مناسب بر اساس شرایط فردی کمک کند. این مشاوره همچنین به فرد کمک می‌کند تا انتظارات واقع‌بینانه‌ای از نتایج جراحی داشته باشد و برای تغییرات ظاهری آماده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط