جستجو
Close this search box.
سوالات متداول بعد از جراحی بینی در مشهد

مهم ترین سوالات متداول بعد از جراحی بینی

بینی که یکی از اعضای مهم تنفس است از استخوان و غضروف تشکیل شده است. عملکرد اصلی آن تنظیم هوای ورودی به بدن و محافظت از بدن انسان در برابر بسیاری از حملات خارجی است. گاهی اوقات، اگر بیمار از ناراحتی در بینی رنج می برد یا صرفاً می خواهد ظاهر آن را بهبود بخشد، ممکن است نیاز به جراحی بینی باشد. رینوپلاستی یا جراحی بینی یک عمل جراحی است که با هدف اصلاح یا اصلاح ساختار خارجی بینی برای اهداف زیبایی شناختی یا برای ناراحتی های تنفسی انجام می شود.

بعد از جراحی بینی ممکن است سوالاتی برای شما به وجود بیاید. در این مقاله قصد داریم به این سوالات پاسخ دهیم تا با رعایت آن ها بهبودی شما تسریع شود.

جراحی بینی در مشهد

ویدیوی پاسخ به سوالات پر تکرار جراحی بینی توسط دکتر پریسا نظرپور:

از چه سنی می توان جراحی بینی را انجام داد؟

برای انجام این روش رسیدن به سن بلوغ یعنی 18 سالگی ترجیح داده می شود. به طور استثنایی و با توافق والدین می توان جراحی بینی را قبل از 18 سالگی انجام داد.

بیشتر بخوانید: سن جراحی بینی

آیا این روش با بیهوشی موضعی یا عمومی انجام می شود؟

  • جراحی بینی عمدتاً تحت بیهوشی عمومی انجام می شود.
  • جراحی های نوک بینی را می‌توان با بی‌حسی موضعی انجام داد.

بعد از جراحی بینی آیا باید از آفتاب دوری کنم؟

توصیه می شود تا سه هفته بعد از عمل در معرض نور خورشید قرار نگیرید تا از تغییر رنگ پوست جلوگیری کرده و تا حد امکان ادم را محدود کنید.

بعد از چه مدت می توانم رانندگی کنم؟

بعد از چند روز در صورت تمایل می توانید رانندگی کنید.

بعد از جراحی بینی چه زمانی می توانم ورزش را از سر بگیرم؟

با توجه به خطر احتمالی ضربه به بینی، باید از تمام ورزش ها به مدت 1 ماه و شدیدترین ورزش ها به مدت 2 ماه اجتناب شود.

بعد از جراحی بینی چه مدت باید گچ را نگه داشت؟

گچ پس از 8 تا 10 روز توسط جراح برداشته می شود. سپس بینی می تواند در معرض هوا بماند. معمولاً تورم (ادم) بینی وجود دارد که برای چندین ماه به خصوص در نوک بینی باقی می ماند.

گاهی ممکن است قرمزی پوست بینی نیز وجود داشته باشد. چندین مشاوره کنترلی تقریباً 1 ماه، 3 ماه، 6 ماه و 1 سال پس از مداخله انجام می شود. قبل از اینکه بتوانید نتیجه نهایی مداخله را قضاوت کنید، در واقع شش تا ۱۲ ماه لازم است.

آیا باید برای جراحی بینی در بیمارستان بستری شوم؟

در هنگام انجام شکستگی بینی یا هنگام ترمیم انحراف تیغه بینی (سپتوپلاستی) بستری شدن یک شبه در بیمارستان ترجیح داده می شود. در موارد دیگر، عمل سرپایی امکان پذیر است.

ورم بینی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت؟

هنگامی که گچ برداشته می شود، بینی همچنان متورم خواهد بود، به خصوص نوک آن. ادم معمولاً در عرض 6 تا 8 هفته ناپدید می شود (اگر پوست ضخیم باشد طولانی تر می شود)، بنابراین بینی شما تکامل می یابد تا بعد از 6 ماه ظاهر نهایی خود را داشته باشد.

هنگام برداشتن گچ بینی شکننده است، حداقل به مدت 4 هفته باید از ورزش اجتناب شود. به همین ترتیب، استفاده از عینک قبل از 1 ماه مجاز نیست. برای محافظت از بینی در شب، می توان گچ را در شب در جای خود قرار داد، با گچ و یا بهتر است با میکرو منافذ نگه داشت.

نتیجه رینوپلاستی چند سال ماندگاری دارد؟

نتیجه جراحی بینی دائمی است.

من سیگاری هستم، آیا برای انجام جراحی بینی مشکلی وجود دارد؟

سیگار یک عامل خطر مهم برای عوارض مختلف بعد از عمل است. ترک سیگار قبل از جراحی بینی توصیه می شود.

آیا جراحی بینی دردناک است؟

مفهوم درد برای هر فردی خاص است. رینوپلاستی جراحی دردناکی نیست.

آیا می توان رینوپلاستی را با جراحی زیبایی صورت ترکیب کرد؟

بله، جراحی زیبایی بینی را می توان با سایر روش های جراحی زیبایی صورت مانند جنیوپلاستی (جراحی چانه)، بلفاروپلاستی (جراحی پلک)، لیفت صورت، لیفت و …. ترکیب کرد. همچنین می توان آن را با تکنیک های پزشکی زیبایی تکمیل کرد: لیزر، لایه برداری، تزریق فیلر و بوتاکس و غیره.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط