جستجو
Close this search box.
لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس

لیفت ابرو با بوتاکس از بهترین و شناخته شده ترین روش ها برای لیفت و بالا بردن ابرو محسوب می شود. بالا بردن ابرو و از بین بردن چین و چروک های اطراف آن تاثیر زیادی در شادابی و داشتن چهره ای جوان تر دارد. افراد زیادی هستند که به دنبال بوتاکس ابرو می باشند که یکی از روش های لیفت ابرو استفاده از بوتاکس است. در این مقاله از سایت دکتر پریسا نظرپور در مورد مزایا و کاربردهای بوتاکس در لیفت ابرو، نحوه انجام آن، عوارض و خطرات آن مطالبی را بیان می کنیم. اگر شما نیز قصد لیفت ابرو با بوتاکس را دارید در ادامه مقاله همراه ما باشید.

مزایا و کاربرد بوتاکس برای بالا بردن ابرو

مزایا و کاربرد بوتاکس برای بالا بردن ابرو

افرادی که به دنبال لیفت ابرو با بوتاکس هستند در حالت کلی سه هدف را دنبال می کنند. این سه هدف تاثیر زیادی در زیباتر شدن چهره داشته و باعث می شود تا فرد اعتماد به نفس از دست رفته خود را بازیابد. 3 هدف اصلی که افراد برای آن اقدام به به بوتاکس ابرو می کنند و جز مزایای لیفت ابرو با بوتاکس نیز مطرح است عبارت اند از:

 • حذف خط اخم: اگر شما نیز جز افرادی هستید که در بین ابروهای خود خط اخم دارید و از وجود آن ها رنج می برید بوتاکس با لیفت ابرو می تواند این مشکل را رفع کند.
 • لیفت ابرو: با استفاده از بوتاکس، عضلات پایین کشنده ابرو از بین می روند و از این رو ابرو به سمت بالا لیفت می شود.
 • اصلاح کردن شکل ابرو: تقارن ابروها به عنوان یک دغدغه در بین خانم ها مطرح است. با انجام بوتاکس به راحتی می توان حالت ابروها را اصلاح کرده و بین آن ها تقارن ایجاد کرد.

کاندید مناسب لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

پیشنهاد می شود همه افراد برای انجام لیفت ابرو با بوتاکس اقدام نکنند. چرا که فرایند بوتاکس بر روی ابروهایی تاثیر دارد که مشکلاتی از قبیل افتادگی ابرو، خط اخم، مشکلات تقارن و … را دارند. همچنین فرایند بوتاکس برای افراد بالای 18 سال انجام می شود پس اگر ابروی شما نیاز به بوتاکس دارد تا قبل از 18 سالگی برای انجام بوتاکس اقدام نکنید.

نحوه انجام لیفت ابرو با بوتاکس

نحوه و چگونگی انجام لیفت ابرو با بوتاکس به نظر پزشک بستگی دارد ولی در حالت کلی با توجه به میزان افتادگی ابرو و نوع پوست شما تزریق در بخش های مختلف و عضلات اطراف ابرو انجام می شود. با توجه به تقارن ابروها گاهی ممکن است بر دیگر عضلات صورت نیز تزریق انجام شود. 

با این حال فرایند انجام بوتاکس کامل سریع بوده  زمان کمی برای انجام بوتاکس از پزشک و بیمار می گیرد. اگر می خواهید فرایند لیفت ابرو با بوتاکس به خوبی انجام شود یک متخصص با تجربه در این زمینه را انتخاب کنید.

بیشتر بدانید: لیفت شقیقه با بوتاکس

نقاط تزریق بوتاکس برای بالا بردن ابرو

تزریق بوتاکس بر نقاط مختلف پوست با توجه به نظر پزشک و همچنین پوست شما در نظر گرفته می شود. هر چقدر افتادگی پوست شما کمتر باشد نقاط کمتری برای تزریق در نظر گرفته می شود.

از اصلی ترین نقاطی که برای لیفت ابرو برای تزریق بوتاکس در نظر گرفته می شود عبارت اند از:

ماهیچه های موجدار: این ماهیچه ها در بین دو ابرو قرار دارند و برای اخم کردن کاربرد دارند. اولین محلی که برای لیفت ابرو با بوتاکس تزریق انجام می شود بر روی این عضلات است.

عضله پروسروس: این عضله به خم شدن ابرو کمک می کند. از این رو وقتی که به دنبال لیفت ابرو هستید نیاز است تا این عضله به صورت موقت فلج شود و به همین خاطر بوتاکس بر این قسمت تزریق می شود.

عضلات  Orbicularis oculi: عضلات  Orbicularis oculi برای پلک زدن کاربرد دارند و در اطراف چشم قرار گرفته اند. یکی دیگر از محل های تزریق بوتاکس این عضلات می باشند.

ماندگاری تزریق بوتاکس به ابرو

بوتاکسی که برای لیفت ابرو تزریق می شود معمولا بین 3 الی 4 ماه است که بعد از این مدت فرد باید برای ترمیم و انجام مجدد بوتاکس به پزشک مراجعه کند. اگر بعد از این مدت برای ترمیم مراجعه نشود لیفت ابروها از بین رفته و افتادگی ابرو با شدت بیشتری برمی گردد.

عوارض و خطرات لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

انجام بوتاکس برای لیفت ابرو در کنار مزیت های مختلفی که دارد معایبی را نیز به همراه دارد. از معایب انجام بوتاکس می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • سردرد ناشی فرایند بوتاکس
 • درد محل تزریق
 • بی حسی موضعی پوست صورت

توصیه و مراقبت ها لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

برای اینکه لیفت ابرو با بوتاکس ماندگاری بیشتری داشته باشد نیاز است تا مراقبت های لازم بعد از فرایند بوتاکس انجام شود.

از جمله مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس لیفت ابرو می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • بعد از بوتاکس تا 4 ساعت سر خود را حرکت ندهید و دراز نکشید.
 • منقبض کردن عضلات بین ابرو تا دو ساعت بعد از بوتاکس، به صورت علمی تاثیر این فرایند بر تاثیر بوتاکس ثابت نشده است ولی گفته می شود که با این کار بوتاکس تاثیر بیشتری خواهد داشت.

هزینه لیفت ابرو با تزریق بوتاکس

موارد مختلفی در تعیین هزینه لیفت ابرو با تزریق بوتاکس موثر است که از مهم ترین آن ها می توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • میزان افتادگی پوست : اگر میزان افتادگی پوست شما بیشتر باشد نیاز است تا از مواد بیشتری برای ترمیم و لیفت ابرو استفاده شود از این رو هزینه بوتاکس نیز افزایش پیدا می کند.
 • نوع برند بوتاکس: برندهای بوتاکس بسیار متنوع بوده و با توجه به میزان هزینه ای که شما می توانید پرداخت کنید انتخاب آن نیز متفاوت است. هر چقدر برند و کیفیت بوتاکس بیشتر و بالاتر باشد هزینه فرایند لیفت ابرو نیز افزایش پیدا می کند.
 • پزشک و شرایط کلینیک: یکی دیگر از مسائلی که در تعیین قیمت تاثیر گذار است پزشک انتخاب شده می باشد. برخی از کلینیک ها قیمت های کمتری دارند ولی اگر بخواهید از یک پزشک متخصص و با تجربه در این زمینه مشورت بگیرید بالطبع هزینه لیفت ابرو با بوتاکس افزایش پیدا می کند.

نتیجه گیری

انجام بوتاکس نیاز به تجربه دارد و نمی توان برای لیفت ابرو با بوتاکس به هر کلینیک و یا مرکزی مراجعه نمود. اگر می خواهید بوتاکس شما ماندگاری بیشتری داشته باشد و همچنین عوارض کمتری شما را درگیر کند حتما با یک متخصص در این زمینه مشورت نمایید. دکتر پریسا نظرپور در این زمینه می تواند مشاوره مناسبی برای شما ارائه نماید. از این رو برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره آنلاین می توانید با خانم دکتر در ارتباط باشید.

سوالات متداول 

ماندگاری لیفت ابرو با بوتاکس چقدر است؟

لیفت ابرو با بوتاکس بین 3 الی 4 ماه ماندگاری دارد که با توجه به نوع تزریق و نوع کیفیت بوتاکس ممکن است این زمان کمتر یا بیشتر شود.

آیا بعد از فرایند لیفت ابرو شخص دچار دردهای شدیدی می شود؟

داشتن درد بعد از فرایند لیفت ابرو با بوتاکس طبیعی است ولی این دردها بسیار کم بوده و بعد از چند ساعت از بین می رود. اگر بعد از فرایند تزریق درد زیادی داشتید حتما با پزشک خود در میان بگذارید که برای رفع درد به شما کمک کند.

آیا انتخاب برند در کیفیت بوتاکس لیفت ابرو تاثیر گذار است؟

مطمئنا یکی از اصلی ترین مواردی که در لیفت ابرو با بوتاکس تاثیر گذار است مواد استفاده شده می باشد. هر چقدر بوتاکس مورد استفاده کیفیت بالاتری داشته باشد تاثیر گذاری و ماندگاری آن نیز بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط