جستجو
Close this search box.
نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت

نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت

نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت یکی از چالش‌های اصلی مراجعه‌کنندگان بعد از انجام این جراحی می‌باشد. در واقع این موضوع روی نتیجه و میزان بازه زمانی جهت بهبودی موثر است. پزشکان تاکید دارند که بعد از انجام لیفت صورت حدالامکان تا چند هفته فشاری روی ناحیه مورد نظر وارد نشود. در ادامه به نحوه خوابیدن بعد از جراحی لیفت صورت خواهیم پرداخت.

خوابیدن بعد از لیفت صورت

خوابیدن روی کمر پس از لیفت صورت

خوابیدن به کمر به سبب در پی نداشتن فشار روی صورت بهترین نحوه خوابیدن بعد از جراحی لیفت صورت در مشهد می‌باشد. برخلاف خوابیدن روی کمر، خوابیدن به شکم فشار بسیاری روی صورت وارد می‌کند و عوارضی مثل درد و تورم را در پی دارد. همچنین فشار ناشی از نحوه نادرست خوابیدن بعد از لیفت با نخ، ممکن است سبب جابه جایی نخ‌ها و در نهایت عدم دریافت نتیجه مطلوب گردد. بنابراین  مراجعه‌کنندگان بهتر است حداقل ده روز روی کمر یا به پشت بخوابند تا نتیجه مورد نظر را دریافت کنند.

استفاده از تکیه گاه پس لیفت صورت

استفاده از تکیه‌گاه نیز می‌تواند یکی از موارد اثرگذار در بهبودی سریع بعد از لیفت با نخ باشد. برای جلوگیری از اعمال فشار روی ناحیه تحت درمان، بهتر است بدن به صورت نیمه قائم باشد. تاکید می‌شود که پوزیشن نیمه قائم بعد از لیفت با نخ باید هم در حالت خواب و هم در حالت بیداری رعایت گردد.

یکی از روش‌های قابل استفاده برای قرارگیری بدن در حالت نیمه قائم استفاده از تخت‌های برقی می‌باشد. در صورت عدم دسترسی به تخت‌های برقی زیباجو می‌تواند از دو بالش برای قرارگیری در حالت نیمه نشسته استفاده نماید.

بیشتر بدانید: مراقبت‌های بعد از جراحی لیفت صورت

نبایدهای خوابیدن بعد از لیفت صورت

علاوه بر توجه به نحوه خوابیدن پس از جراحی لیفت صورت، به نباید‌های خوابیدن پس لیفت صورت با نخ نیز باید توجه داشت. مواردی که زیباجو بعد از جراحی لیفت صورت نباید انجام دهد عبارتند از:

  • غلت زدن:
    یکی از مهم‌ترین مواردی که بعد از انجام لیفت با نخ باید به آن توجه داشت شدت حرکات به هنگام خواب می‌باشد. در صورتی که زیبا جو عادت به غلت زدن در خواب داشته باشد باید نسبت به کنترل کردن آن قبل از انجام لیفت با نخ اقدام نماید. با توجه به این که بهترین نحوه خوابیدن بعد از جراحی لیفت صورت خوابیدن روی کمر می‌باشد، بهتر است زیباجو چند هفته قبل از جراحی این مدل خوابیدن را تمرین نماید. همچنین استفاده از یک بالش زیر زانو و دو بالش در طرفین تا حد زیادی می‌تواند مانع از غلت زدن زیباجو به هنگام خواب گردد.
  • خوابیدن روی پهلو:
    خوابیدن روی پهلو موجب اعمال فشار بیش از اندازه روی ناحیه تحت درمان می‌گردد. استفاده از محافظ و تکیه گاه می‌تواند تا حد زیادی حرکت و چرخش را هنگام خواب محدود و از اعمال فشار به صورت بکاهد.

خوابیدن به پهلو روی بخیه‌ها هم بعد از انجام لیفت با نخ اثرگذار است. اگر موقع خوابیدن به پهلو سر زیباجو در یک طرف قرار گیرد، بخیه‌های طرف مقابل را می‌کشد. همچنین این مدل خوابیدن روی ضخیم شدن و گشاد شدن بخیه‌ها هم اثر‌گذار بوده و باعث ایجاد جای اسکار بعد از کشیدن بخیه‌ها می‌گردد.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح لیفت صورت در مشهد

پس از لیفت صورت به مدت چند ساعت می‌توان خوابید؟

یکی از سوالات پر تکرار در رابطه با نحوه خوابیدن بعد از لیفت صورت این است که چند ساعت پس از انجام این جراحی می‌توان خوابید؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که هیچ محدودیتی برای میزان خواب پس از لیفت با نخ وجود ندارد. در صورتی که زیباجو بتواند به حالی بخوابد که سرش بالا قرار‌گیرد، فشار کمی به ناحیه صورت وارد شده و مشکل‌ساز نخواهد‌ بود. در نهایت باید گفت زیباجو می‌تواند با رعایت نکات گفته شده در پوزیشن درست و ثابت به ‌میزانی که تمایل دارد، بخوابد.

تمامی اقدامات گفته شده در جهت عدم اعمال فشار روی صورت پس از لیفت با نخ می‌باشد. بنابراین باید گفت میزان استراحت و یا هر فعالیت دیگری بدون اعمال فشار روی صورت بدون ممنوعیت است.

نتیجه گیری

انتخاب نحوه درست خوابیدن بعد از جراحی لیفت صورت در روند بهبودی زیباجو تاثیر به سزایی دارد. بهتر است زیباجو یک هفته الی ۱۰ روز  به کمر بخوابد و از تکیه گاه استفاده نماید. همچنین زیباجو باید از تمامی فعالیت‌هایی که باعث اعمال فشار بیش از اندازه روی ناحیه تحت درمان می‌شود بپرهیزد تا در نهایت نتیجه مطلوبی را دریافت نمایید

سوالات متداول

اگر زیباجو بعد از جراحی لیفت صورت به پهلو بخوابد چه اتفاقی می‌افتد؟

خوابیدن به روی پهلو بعد از لیفت با نخ می‌تواند باعث اعمال فشار روی ناحیه تحت درمان و ایجاد تورم شود.

آیا تورم و کبودی بعد از لیفت با نخ طبیعی است؟ 

بله؛ ورم و کبودی  بعد از لیفت با نخ بوده تا حدی طبیعی بوده و پس از گذشت چند روز به حالت طبیعی برخواهد‌گشت.

چه مدت پس از لیفت با نخ می‌توان به شکم خوابید؟

زیباجویان باید توجه کنند که دو هفته تا یک ماه باید به کمر بخوابند. خوابیدن به شکم می‌تواند تبعاتی مانند جابه جایی نخ‌ها و عدم دریافت نتیجه مطلوب را در پی داشته‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط