جستجو
Close this search box.
تزریق فیلر به چانه در مشهد

تزریق فیلر به چانه در مشهد

شکل چانه می‌تواند تاثیر قابل توجهی بر ظاهر کلی فرد داشته باشد. یک صورت V شکل که معمولاً با زیبایی و ظرافت همراه است، ایده‌آل بسیاری از افراد محسوب می‌شود. پیشرفت‌های علم پزشکی در حوزه زیبایی‌شناسی امکان اصلاح شکل و طول چانه را بدون نیاز به جراحی فراهم کرده است. یکی از این روش‌ها تزریق فیلر به چانه است. تزریق فیلر هیالورونیک اسید به چانه یک روش غیرجراحی و سریع می‌باشد که به شما امکان می‌دهد شکل چانه خود را اصلاح کنید و ظاهر کلی صورتتان را زیباتر و جذاب‌تر نمایید.

تزریق فیلر به چانه

مزایای تزریق فیلر چانه

 • نتایج تزریق فیلر به چانه فوری و آنی است و بیمار می‌تواند بلافاصله چانه و خط فک جدید خود را مشاهده کند.
 • تقویت چانه و خط فک به روش غیرجراحی نسبت به روش جراحی مقرون به صرفه‌تر است. عمل جراحی یک تا دو ساعت طول می‌کشد در حالی که تزریق فیلر حدود ۲۰ دقیقه زمان می‌برد.
 • در روش جراحی، بیمار بیهوش می‌شود و بافت‌های صورت بریده می‌شود. همچنین احتمال عفونت و ایجاد اسکار در محل بخیه‌ها وجود دارد. اما تقویت چانه با فیلر به صورت سرپایی، بدون بیهوشی و در مطب پزشک انجام می‌شود.
 • روش غیرجراحی بسیار سبکی است و بیمار می‌تواند فردای تزریق به کار خود بازگردد؛ در حالی که در روش جراحی باید یک تا دو هفته استراحت کند.

افراد مناسب برای تزریق فیلر چانه

کسانی که مناسب‌ترین کاندیدا برای تزریق فیلر به چانه هستند عبارتند از:

 1. افرادی که پوست افتاده و شل در ناحیه چانه و فک دارند. تزریق فیلر می‌تواند پوست افتاده را کشیده و محکم کند.
 2. کسانی که درگیر چروک‌ها و خطوط عمیق پوستی در ناحیه چانه و اطراف دهان هستند. فیلر با پر کردن این خطوط می‌تواند ظاهر صاف و صورت جوان‌تری ایجاد کند.
 3. افرادی که چانه عقب رفته و ضعیف دارند. تزریق فیلر با برجسته کردن چانه و جلو بردن آن می‌تواند ظاهری متناسب‌تر و زیباتر ایجاد کند.
 4. کسانی که به دلیل کاهش وزن یا پیری، ناحیه غبغب شان آویزان شده است.
 5. به طور کلی افرادی که از شکل و فرم چانه و صورت خود ناراضی هستند، می‌توانند از تزریق فیلر بهره ببرند تا ظاهر متناسب‌تر و جذاب‌تری داشته باشند.

بنابراین، تزریق فیلر چانه گزینه مناسبی برای بهبود ظاهر و جوان‌سازی ناحیه پایین صورت است.

مقالات دیگر: تزریق بوتاکس در مشهد

نحوه تزریق فیلر چانه

مراحل انجام تزریق فیلر به چانه به شرح زیر است:

 1. در ابتدا پزشک ناحیه تزریق را ضدعفونی می‌کند. قبل از شروع عمل، ماده بیحس‌کننده موضعی مانند لیدوکائین روی پوست مالیده می‌شود یا به صورت تزریق آمپول بی‌حسی انجام می‌گیرد. گاهی لیدوکائین قبلاً با سرنگ فیلر مخلوط شده است.
 2. سپس از بیمار خواسته می‌شود بنشیند تا پزشک فیلر را تزریق کند. بیمار باید در طول عمل بی‌حرکت بماند. چندین تزریق در ناحیه چانه و خط فک انجام می‌شود.
 3. پس از آن، ممکن است یک جلسه معاینه و تکمیلی ترتیب داده شود تا نتایج مطلوب حاصل شود.
 4. کل مدت زمان تزریق فیلر چانه به همراه آماده‌سازی 10 تا 20 دقیقه است.

ماندگاری تزریق فیلر چانه چقدر است؟

تزریق فیلر چانه معمولاً در یک جلسه انجام می‌شود، اما اگر در معاینه پزشک زیبایی نیاز به اصلاحاتی باشد، ممکن است یک جلسه تزریق تکمیلی لازم باشد. روند تزریق فیلر یک فرایند کوتاه مدت است که معمولاً طی 15 دقیقه به اتمام می‌رسد. ماندگاری فیلر بسته به نوع ماده متفاوت است، اما فیلرهای حاوی اسید هیالورونیک معمولاً ماندگاری 1 تا 2 ساله دارند و پس از آن نیاز به تزریق مجدد برای حفظ نتایج مطلوب است.

مراقبت ها و اقدامات لازم قبل از تزریق فیلر به چانه

مراقبت های قبل از ترزیق ژل در بهبود نتایج حاصل آن تاثیر مستقیم دارد. به طور کلی علاوه مشورت با متخصص، قبل از تزریق ژل چانه موارد زیر را در نظر بگیرید: 

 • ۲ هفته قبل از فیلر چانه از انجام درمان های تهاجمی خودداری کنید.
 • از استعمال دخانیات پرهیز کنید تا امکان عارضه کبودی را کاهش دهید. 
 • از داروهای رقیق کننده خون استفاده نکنید. 

هزینه تزریق فیلر چانه به چه مواردی بستگی دارد؟

عوامل مختلفی در هزینه تزریق فیلر چانه تاثیرگذار هستند:

 • نوع ژل مصرفی: ژل‌های برند معتبر با کیفیت تایید شده و تکنولوژی ریزذره، طبیعی‌تر و فرم‌پذیرتر هستند. مواد ارزان‌قیمت کیفیت پایینی دارند.
 • میزان ژل مصرفی: برای چانه‌های مسطح معمولاً 1 سی‌سی ژل لازم است، اما چانه‌های بسیار مسطح نیازمند 2 تا 3 سی‌سی ژل هستند که هزینه بیشتری دارد.
 • دستمزد پزشک: تجربه و مهارت پزشک در هزینه تزریق فیلر به چانه تاثیرگذار است.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط